O nas             Kontakt            
Szukaj

02-707 WARSZAWA
ul. Puławska120/124
tel.  022 - 854 02 02
rejestracja@mco.warszawa.pl

Zarejestruj się, aby otrzymywać bezplatnie elektroniczny newsletter. Za jego pośrednictwem informujemy o aktualnościach zwiazanych z naszym Centrum.
Jak się ustrzec?

Pamiętaj!
1. We wczesnej fazie nie odczuwamy, że coś złego dzieje się z naszymi kośćmi. Organizm nie ostrzega nas o zbliżającym się zagrożeniu - jest to istota podstępnego przebiegu osteoporozy. .
2. Dopiero w zaawansowanej fazie choroby pojawiają się odczuwalne lub widoczne objawy osteoporozy, takie jak: bóle pleców, zmniejszenie wzrostu, zniekształcenia sylwetki czy też złamania.
3. Dopóki nie dojdzie do złamań, ubytek masy kostnej postępuje powoli, nieubłaganie, ale bez bólów, które mogłyby ostrzegać przed nadchodzącą chorobą.
4. Wraz z obniżaniem się gęstości mineralnej kości znacząco wzrasta względne ryzyko złamań.
5. Badanie profilaktyczne, przeprowadzone po raz pierwszy około 45 roku życia i okresowo powtarzane pozwala uchronić się przed osteoporozą i jej skutkami.
6. Stwierdzenie tendencji do spadku masy kostnej odpowiednio wcześnie daje dość czasu na podjęcie działań profilaktycznych, może zahamować rozwój zmian prowadzących do występowania choroby.
7. Rzeczą więc niezwykle istotną jest, by odpowiednio wcześnie wykryć zbliżające się zagrożenia.


ul. Puławska 120/124, 02-707 Warszawa Mokotów